Zdravím Lucio a Martine,
váš návrh a vizualizace se mi moc líbí a jsem rád, že se takové projekty objevují v soutěži INSPIRELI. Rád bych vám poskytl zpětnou vazbu ze dvou mých profesních oblastí:
Psychologie architektury
Jako zakladatel Aplikované psychologie architektury jsem během svých výzkumů dospěl k poznání, že v případě staveb, a především interiérů, by měly být zachovány tzv. parametry harmonie architektonické kompozice. Mezi tyto parametry patří:
"světlo, tvary, prostor, akustika, materiál, barevnost, umění, příroda"
Každý architekt by měl dbát na to, aby tyto prvky byly v jeho návrhu přítomny. Ve vašem případě mi kromě jiného chybí akustická řešení, umělecká díla (ta mohou zároveň plnit i akustickou funkci) a – pokud si dítě sedne zády k oknu – také nějaká rostlina umístěná u stěny na opačné straně.
Spolumajitel společnosti STYLTEX
V INSPIRELI máme nahráno několik tisíc studentských projektů ze střední Evropy, které se mimo jiné vyznačují tím, že v jinak naprosto realistických vizualizacích nejsou vůbec žádné prvky stínění oken. Přitom v našem regionu prakticky neexistuje interiér, který by nebyl opatřen nějakým typem stínění – ať už jde o venkovní rolety či žaluzie, nebo o vnitřní rolety, římské rolety či dekorační látky.
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že každý interiér opatřený textilem na oknech působí mnohem příjemněji než ten bez nich. Navíc nelze spoléhat pouze na venkovní stínění, protože jeho použití může být za určitých povětrnostních podmínek omezené. Níže jsem nechal pomocí AI doplnit stínění oken – berte to prosím s rezervou.
Pokud tyto „nedostatky“ doplníte a přidáte ještě alespoň jednu vizualizaci, máte velkou šanci výrazně ovlivnit své umístění i v kategorii interiérů v letošním ročníku INSPIRELI AWARDS.
Mějte se a ať se daří.
Karel S.